30. června 2011 17:51

Blokování reklam

ABP

Tento článek vám podrobně popíše, jak ve svém prohlížeči můžete blokovat škaredou a nevzhlednou reklamu. Já si taky myslel, že je to nemožné, ale když jsem jednou uviděl návod, musím se s vámi o tom, jak blokovat reklamu, podělit.

"Jste otráveni reklamami? Nebaví vás být sledováni? Obtěžují vás bannery? Nainstalujte Adblock Plus, získejte opět kontrolu nad internetem a změňte způsob, jakým web prohlížíte."
Vyvojáři doplňku Adblock Plus

Základem je správný prohlížeč

Pokud budete chtít blokovat reklamu, budete potřebovat správný prohlížeč. Od nynějška jsou to již 2 prohlížeče: Mozilla Firefox a Google Chrome. Na výběru jednoho z těchto dvou prohlížečů nezáleží, ale musíte být jeden z nich, jinak vám blokace nebude fungovat. Pokud budete mít vše nainstalováno, ale nebudete používat jeden z těch dvou prohlížečů, blokace nebude fungovat.

Máte vybráno? Výborně, postupujume k závěrečnému kroku

Nyní vám popíšu, co vlastně bude reklamy blokovat. Bude to doplněk jménem Adblock Plus. Tento doplněk jednoduše blokuje některé části webu, jako jsou reklamy, různé nepotřebné skripty a také počítadla návštěvnosti. Není to sice všemocný program, ale reklam zablokuje požehnaně. Stažení a instalace doplňku je popsána níže.

Stažení a instalace pro Mozillu Firefox

V první řadě navštivte tuto stránku s doplňkem Adblock Plus. Instalace je rychlá a jednoduchá. Provedete to tak, že kliknete na velké zelené tlačítko "Přidat do aplikace Firefox". Možná vám to napíše, že aplikace Firefox zabránila stránce v nainstalování doplňku, ale toho se nelekněte a dejte "Povolit". Doplněk se vám začne stahovat a instalovat. Po instalaci je třeba prohlížeč restartovat (vypnout a zase zapnout). Po nainstalování je ještě třeba přidat filtry, které zajistí, aby se určitý obsah blokoval. To uděláte tak, že kliknete na následující odkaz: Přidat filtry. Poté už jen stačí kliknout na tlačítko "Přidat cizí sadu filtrů" a je po reklamách!

Tip: U flashových objektů se vám mohou zobrazovat nevzhledná "ouška". Ty lze vypnout následovně:

  1. Zmáčkněte Ctrl + Shift + A
  2. Otevře se vám správce doplňků, kde kliknete na "Rozšíření"
  3. V seznamu doplňku najde doplněk "Adblock Plus" (má červené logo s nápisem ABP) a kliknete na "Možnosti"
  4. Otevře se vám okno Adlblock Plusu, kde rozkliknete položku "Možnosti" a tam odškrtnete možnost "Zobrazovat ouška u objektů Java a Flash"
  5. Zavřete a žádná ouška už se zobrazovat nebudou
Stažení a instalace pro Google Chrome

Nejdříve je třeba nainstalovat doplněk. To uděláte klikem na malé modré tlačítko "Instalovat" v pravém rohu stránky s doplňkem Adblock Plus. Instalace proběhne ihned a není třeba prohlížeč restartovat. U adresy se vám objeví malá červená ikonka tohoto doplňku. Klikněte na ni pravým tlačítkem a dejte "Možnosti". Klikněte na možnost "Filter lists". Dole uvidíte textové pole, do kterého dáte tuto adresu: http://adblock.vsevjednom.cz/adblock.txt. Klikem na tlačítko "Add URL" se zbavíte "všech" otravných reklam.

Hodnocení

Celkové hodnocení
37 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola: Opiště kód z obrázku
Opiště kód z obrázku:
1 | 2 | 3

1.6.2013 17:40:41 poděkování

Děkuji za radu,

Postup byl pochopytelný. Doufám, že to pomůže;)

Susan
0
1

28.3.2013 12:07:30 to nemá chybu !

konečně mám reklamy pryč ,které zatěžovali procesor až na 60%
a to u 2 jádra! snížila se i celková spotřeba a určitě to pomůže těm kteří mají slabší počítače a kouše se jim při prohlížení stránek !!

falko
1
1

27.1.2013 16:04:56 poděkování

Díky moc, už mě ty otravné reklamy štvaly, super návod. :)

Raen
2
1

3.1.2013 22:17:41 Re: aplikace pro Gogle Chrome

Mě funguje vše v pořádku, asi bude problém mezi klávesnicí a židlí ;)
Jinak, návod je pro desktopové programy, nikoliv aplikace do mobilu ;)

SuperMartas
0
1

3.1.2013 22:13:41 aplikace pro Gogle Chrome

nejde mi to nainstalovat, žádná červená ikonka se nezobrazuje, ani tlačítka instalovat.Jenom přidat udělej chrome... Po jejím zmáčknutí se objeví modré pole kontroluj... a nic...:(
U Fire Foxu to šlape, ale u Chromu- Poradíte co s tím?8)

Chemalda
0
1

3.1.2013 21:50:47 Zkusím to jako laik

Děkuji za prográmek proti reklamám.
Zkusím ho na FireFoxu i na Google Chromu.
Toto mi asi zabralo hodně z dat na mobilním internetu a naplnilo se mi FUP během 14 dnů.  Snad se mi podaří příští měsíc takto omezit zbytečnou ztrátu dat... :P

Chemalda
1
2

19.12.2012 15:01:30 Re: coze?

1. Ten návod má pomoct těm, kteří o tom, že reklamy blokovat lze, doposud nevěděli. Nikoho nezajímá, že ty jsi nejlepší a dokážeš to udělat i bez návodu. ;)
2. Blokovat reklamy v prohlížeči Androidu nelze, lze to pouze ve Firefoxu pro Android. Ten já ale nepoužívám, proto s ním nemám žádné zkušenosti. Navíc se podívej na datum článku. V té době jsem mobil s Androidem ještě neměl...
3. Mozilla Firefox a Google Chrome jsou prohlížeče na stejné úrovni, tak nevím, co máš za problém.

P.S. Ten, kdo má mozek větší než ptačí mozek, umí používat háčky a čárky. ;)

SuperMartas
8
1

19.12.2012 8:14:10 coze?

No ty ses teda frajer. Napises tady instalaci adblocku pres firefox a myslis si ze jsi king. Kazdej kdo ma vetsi nez ptaci mozek to zvladne za par vterin bez navodu. Ale blokovat reklamu primo v prohlizeci androidu to neumis co? Jinak nenech se vysmat Firfox uz davno neni to co byval. A chrome je chromej. Ty inteligente! Z te mlade generace ktera nic na internetu neumi se mi chce blit.

spalovac mrtvol
0
15

4.12.2012 13:47:15 Dík

Dík za návod skvělé

Zdeněk
2
1

2.10.2012 12:51:24 poděkování..

super věc....bleskurychle to jde vrátit,když jsem blokl nějakou upoutávku a pak jsem zjistil,že se mi zároveň bloklo i video na této stránce,které jsem chtěl zachovat...fakt,žádný problém s instalací a funkčnosti....:D:D:D

Karel
2
2
1 | 2 | 3
© 2011 - 2014 SuperMartas a Tomáš Hypeš